Mali Kaszubi 2

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KASZUBSKIEJ

Dnia 18 maja 2012r. nasz zespół uczestniczył w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w Bytowie.
W Bytowskim Domu Kultury w tym dniu prezentowało się wiele zespołów. Tylko w naszej kategorii zaprezentowało się sześć grup . Każdy tańczył pięknie, więc komisja miała trudny "orzech do zgryzienia ". Radość nasza była ogromna, kiedy usłyszeliśmy,
że nasz zespół zajął III miejsce . Z przyjemnością odebraliśmy nagrodę i dyplom. W ubiegłym roku nagrodę pieniężną za II miejsce- przeznaczyliśmy na zakup "mrëczka" (w tym roku już na nim graliśmy podczas występu). Na co w tym roku wydamy nagrodę? Czas pokaże….. :.

WsteczPlayDalej

************************************************************************************************

KONKURS WIEDZY O KASZUBACH

Dnia 16 kwietnia 2012r. 370 uczniów z całego Pomorza wzięło udział w XVI edycji Konkursu Wiedzy o Kaszubach organizowanego przez "Dziennik Bałtycki" i Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. Uhonorowano 23 laureatów w czterech kategoriach wiekowych. Przyznano także nagrody specjalne. Podsumowanie konkursu, które odbyło się w Kartuzach, uświetniły obecność wielu gości oraz występ zespołu folklorystycznego "Roczitkówé Jagódë" z Zespołu Szkół w Rokitach" fragment informacji umieszonej na stronie internetowej " naszemiastoKartuzy" z dnia 17 kwietnia 2012r.

Przed występem spotkaliśmy się z p. Franciszkiem Kwidzyńskim- kierownikiem i choreografem kaszubskiego zespołu pieśni i tańca " Kartuzy", który opowiedział nam o działalności zespołu.
Potem zaprezentowaliśmy nasz program laureatom i innym gościom ( min. p. Ł. Grzędzickiemu- prezesowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, senatorowi z Bytowa, przedstawicielom władz miasta Kartuzy, redaktorowi Dziennika Bałtyckiego oraz nauczycielom i in osobom) . Otrzymaliśmy wiele podziękowań i ciepłych słów od widzów, co " dodało nam skrzydeł" do dalszej pracy. Następnie organizatorzy wręczyli nagrody laureatom oraz ich opiekunom.
Z naszej szkoły (ucz. kl.III)- Adam Piotrowski też otrzymał nagrodę. Potem zjedliśmy obiad w Restauracji "Kaszubskiej a Francuzi pracujący tam w kuchni chcieli z nami mieć zdjęcie, więc się zgodziliśmy.
Następnie organizatorzy (p. Hopke) ufundowali nam również pobyt w Muzeum Kaszubskim, gdzie również otrzymaliśmy książeczki z historią jego działalności było tam wiele ciekawych eksponatów.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Ksiądz proboszcz opowiedział nam legendę związaną z tym miejscem i dziejami kościoła. Pożegnaliśmy " Kaszëbskô Królewa"piosenką i ruszyliśmy do Stryszej Budy, gdzie zwiedziliśmy Park Miniatur. Tam czekało na nas "straszne miejsce" i "sala śmiechu". Wróciliśmy do domu ok. 17:00.

WOŚP

Nasz zespół "Roczitkowé Jagodë" miał przyjemność zaprezentować się wraz z innymi zespołami w Czarnej Dąbrówce w styczniu br. podczas finału WOŚP. Cieszyliśmy się, że mogliśmy uczestniczyć w całej uroczystości wraz z licznie zgromadzonymi tam gośćmi.

STRONA 1, 2, 3, 4,