Mali Kaszubi 3

PRZEDSTAWIENIE

W grudniu 2011r. przygotowaliśmy przedstawienie pt: "O chłopie i zaklaté królewiónce", które później pokazaliśmy naszym przedszkolakom. Dla uczniów klasy II i III sp nie było to łatwe zadanie, ale bardzo się starali a najmłodsi ich koledzy i koleżanki - nagrodzili młodych aktorów gorącymi brawami.
Dzień ten był dla nas wyjątkowy!

Bożena Labuda

WsteczPlayDalej

************************************************************************************************

WYJAZD DO AQUAPARKU

Dnia 08.05.2012r. uczniowie uczący się języka kaszubskiego pojechali do Aquaparku w Sopocie. Dzieci miały możliwość korzystania z basenu krytego i ze zjeżdżalni oraz specjalnej atrakcji - dzikiej rzeki.
BYŁO BOMBOWO!!!

Katarzyna Sywanycz

WsteczPlayDalej

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TEATRALNY

"TAŃCZYMY DLA BABCI I DZIADKA"

Pierwsza wycieczka w nowym roku szkolnym 2011/2012

18 września 2011r. dzieci uczące się języka kaszubskiego w naszej szkole pojechały do Kościerzyny na Festyn Rodzinny "KASZUBSKIE BAJANIA".
Skorzystały z wielu atrakcji. Uczestniczyły w konkursach rysunkowych, muzycznych, językowych. Robiły serwetkę z czerpanego papieru, wykonywały ozdoby z wstążek, strugały w drewnie, malowały na szkle, uczyły się tańczyć kowala, śpiewały piosenki kaszubskie na scenie, rozwiązywały zagadki, słuchały bajek czytanych przez znane osobistości. A tego dnia bajki czytali: Prezydent miasta Kościerzyna, Artur Jabłoński, Tomasz Fopke, Wanda Lew -Kiedrowska , Tatiana Kuśmierska i wiele innych osobistości. Każde dziecko wróciło do domu z promowaną płytą, pt. "Najpiękniejsze bajki i baśnie kaszubskie" oraz innymi pamiątkami.

Bożena Labuda

Pełny ekranWsteczPlayDalej